Vynálezce

(Inventor)
Vynálezce

Informace o akci a jejím konání

Uvedená výše vstupného platí pro nákup online. Každá vstupenka koupená na pokladně bude navýšená o 10 Kč.

Rodinný film o Leonardovi da Vinci od autora Ratatuille.

Nová rodinná pohádka od tvůrců Ratatouille je tady! Ponořte se do světa nenasytně zvědavého vynálezce a umělce Leonarda da Vinci (Jiří Korn). Ten přichází na královský dvůr experimentovat s lidským tělem, stavět létající stroje, obrněná vozidla a další fantastické vynálezy. Našeho superhrdinu čeká nejen napínavé dobrodružství, ale také osudové setkání s odvážnou princeznou Margaritou, se kterou hledá odpověď na tu nejdůležitější životní otázku. Připravte se na nezapomenutelný mix komedie, dobrodružství a lásky.

Slovo režiséra o filmu:

Snímek vznikl kombinací stop-motion a ručně kreslené animace. Proč stop-motion a ne počítačová grafika? Pokud něco vyžaduje ruční filmařské umění, je to příběh o Leonardu da Vinci: umělci, řemeslníkovi a vynálezci, který pracoval rukama. Leonardův vlastní příběh nás inspiroval k tomuto řemeslnému přístupu. Já a moji spolupracovníci jsme tak nemohli odolat kouzlu vybudovat renesanční svět v miniaturách.

Ačkoliv mám dvacetileté zkušenosti s animací a pracoval jsem na filmech jako Lví král nebo Ratatouille, VYNÁLEZCE je příběh, který jsem v hlavě držel celý život. Mám štěstí, že jsem ho mohl vytvořit s filmaři a umělci z celého světa, jejichž talent a dovednosti jsou nepřekonatelné. Leonardo da Vinci vtělil do sebe umělecký a zvídavý duch a věřím, že jsme tuto esenci zachytili i v našem filmu."

Délka akce: 100 minut
Rok výroby: 2023
Země původu: USA, Francie, Irsko, Lucembursko
Žánr: animovaný, komedie

Datum lokální premiéry: 18. leden 2024

Režie

  • Jim Capobianco