Mezi živly

(Elemental)
Mezi živly

Informace o akci a jejím konání

Uvedená výše vstupného platí pro nákup online. Každá vstupenka koupená na pokladně bude navýšená o 10 Kč.

Film Mezi živly od společností Disney a Pixar je zcela nový, originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu.

Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí.

Předfilm Carlovo dostaveníčko

Ve zcela samostatném speciálním krátkém filmu Carlovo dostaveníčko důchodce Carl Fredricksen neochotně souhlasí s tím, že půjde na romantickou schůzku se svou známou seniorkou. Bohužel nemá ponětí, jak taková dostaveníčka v dnešní době fungují. Dog se pokouší rozptýlit Carlovu nervozitu a nabízí několik osvědčených rad, jak si získat druhého. Pokud jste ovšem pes.

Studio Pixar letos obnovuje okouzlující filmovou tradici spojování svých celovečerních filmů s krátkým animovaným filmem, jako byl v roce 2018 Oscarem® oceněný krátký film „Bao“, který doprovázel film „Úžasňákovi 2“. Před filmem „Mezi živily“ bude uveden nový krátkometrážní snímek „Carlovo dostaveníčko“, ve kterém se znovu shledáme s důchodcem Carlem Fredricksenem a jeho roztomilým mluvícím psem Dogem (v českém znění Pavel Liška), kteří se představili ve filmu „Vzhůru do oblak“ oceněném Oscarem®.

Délka akce: 117 minut
Rok výroby: 2023
Země původu: USA
Žánr: animovaný, komedie

Datum lokální premiéry: 15. červen 2023

Režie

  • Peter Sohn