Expediční kamera 2023 - 1. část

(Expediční kamera 2023 - 1. část)
Expediční kamera 2023 - 1. část

Informace o akci a jejím konání

Uvedená výše vstupného platí pro nákup online. Každá vstupenka koupená na pokladně bude navýšená o 10 Kč.

Filmový festival - přehlídka nejlepších cestovatelských a dobrodružných filmů.

Madagaskar - ostrov duchů a kouzel

Rok: 2019

Délka: 46 min

Země původu: Česko

Režie: Daniel Mackerle

Dokument zachycuje pátrání po údajné záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech ostrova Madagaskar. Tento tvor má podle domorodců magickou moc, nadpřirozenou sílu a telepatické schopnosti. Obyvatelé Madagaskaru v něj věří a mají k němu velký respekt. Členové expedice se zúčastní několika obřadů, tak zvané tromby, na vyvolávání této chlupaté, asi metr vysoké bytosti.

Strážci údolí sopky Tupungato

Rok: 2022

Délka: 20 min

Země původu: Chile

Režie: Patricio Goycoolea

Film ukazuje neuvěřitelný výstup a sestup nejvyšší hory centrálního Chile na kole. Sopka Tupungato (6 570 m n. m.) je vzdálená jen 80 km od hlavního města Santiago de Chile, ale z důvodu špatné dostupnosti se toho o ní moc neví.

Nejdelší svatební cesta?

Rok: 2021

Země původu: ČR

Délka: 25 min

Režie: Peggy Marvanová a Adam Záviška

Mladí dobrodruzi Peggy Marvanová a Adam Záviška o sobě mluví jako o normálních lidech, kteří prostě jen jdou za svými sny. Tímto způsobem si už na své konto stihli přidat takové úsěchy, jako třeba vítězství na slavném závodě Tour Divide (4500 km) nebo světové prvenství na zimní polární výzvě Lapland Extreme Challenge. Jejich motto zní “veliký cíl dává životu velký smysl.”

Mallorca

Země původu: Česká republiky

Délka: 16 min

Režie: Petr Neček, Milan Obrdlík

Autenticky podaná zimní výprava na Mallorku v době omikronu skrze hledáček telefonu. S plnou polní po nevyšlapaných trasách největšího z Baleárských ostrovů. Deset dní a dva poutníci na ostrově, který si oblíbili nejen dávní piráti. Spaní pod širákem, krásné pláže a azurové moře. Nespočet výškových metrů a kilometrů v nohách. To vše pro jedinečná setkání, lidi a místa, z kterých se tají dech.

Délka akce: 107 minut
Země původu: USA, Česká republika, Francie, Chile, Kanada
Žánr: dokumentární

Datum lokální premiéry: 25. březen 2023